17.02.2016


Karadeniz'de direnenlere selam olsun!

Artvin direnişi büyütülmelidir!

Artvin halkı boğazına sarılan ele karşı yalnız kendi nefesini, parsel parsel satılan toprağını, suyunu savunmuyor; AKP faşizminin hergün ayaklar altına almaya çalıştığı onurumuzun barikatlarında direniyor.
Yolsuzluk tapelerinde halka küfür edenler hırsızlar, Karadeniz'i boydan boya işgale girişenler, Cerattepe direniş nöbetinde iken; katliamcı AKP-IŞİD faşizminin kalkanlarının arkasına saklanarak kendinizi koruyamayacaksınız. Cerattepe'nin ihalesi hem size hem de 'trilyonluk makinalarım yandı' diye ağladıklarınıza kalacak.
Faşizme, araçlarına ve korudukları sermayedarlarına karşı çizgimiz nettir. Özgürlük güçlerimiz her alanda, ülkenin balını kaymağını yedikleri saray sofralarını kurdurmamak için sonuna kadar savaşmalı, direnişi büyütmelidirler.
Türkiye işçi sınıfı ve ezilenlerine çağrımızdır:
Bir kez yaptık, bir daha yaparız.
Karşımızda "Vurun, geçin!"den aşağı emir verecek bir düşman yoktur. Faşisti faşist yapan, dalkavuk sermayedarlarının rantı için halkın katli adına emir vermesidir. Emin olalım ki, bu emir kolluk kuvvetlerince harfiyen yerine getirilmek üzere iki gün önce uygulanmaya başlanmıştır. İşte bu yüzden Cerattepe'nin barikatları bütün ülkeye yayılmalıdır. Halk, mevzilerini geriletmeye, faşizme teslim olmaya çağıran hiçbir unsuru tanımamalıdır. Ağızlarını her açtıklarında açıkça korkularını ifade eden düşmanın saldırganlığı, halkın kararlı savaşıyla yenilmelidir.
Onurumuzun barikatlarında dövüşmek Metin Lokumcu'ya, Soma madencilerine, Gezi, Suruç, Ankara şehitlerine ve Cizre katliamında diri diri yakılan onlarca insanımıza karşı boynumuzun borcudur.,
Taksim'in barikatları Artvin'e örnek oldu, Karadeniz'in rüzgârı kıvılcımları ateşe dönüştürsün! Artvin'de halka vuranlar, tüm ülkede karşılıklarını alsınlar, bilsinler ki geçit vermeyeceğiz!

Faşizmi ezeceğiz!

Birleşik Özgürlük Güçleri Merkez Komutanlığı

İletişim

"Komünistler, görüşlerini ve amaçlarını gizlemeye tenezzül etmezler. Hedeflerine, ancak şimdiye kadarki tüm toplum düzeninin zorla yıkılması yoluyla ulaşılabileceğini açıkça ilan ederler. Varsın egemen sınıflar bir komünist devrim karşısında titresin. Proleterlerin zincirlerinden başka kaybedecekleri bir şeyleri yok. Kazanacakları bir dünya var!" -Komünist Manifesto'dan