10.09.2015

Birleşik Özgürlük Güçleri'nden Misilleme Eylemi

Birleşik Özgürlük Güçleri savaşçıları, Sülük'ün 9 km güneyinde bulunan faşist DAİŞ çetelerine ait askeri bir alana yönelik olarak misilleme eylemi gerçekleştirdi. Birleşik Özgürlük Güçleri savaşçıları eylemlerini, Şehit Bedreddin Akdeniz ve Mahir Arpaçay şahsında Suruç'ta katledilen gençler, Diyarbakır'da bombalanan halklar, ezilen Kürt halkı ve Rojava'da şehit düşen enternasyonalist devrimciler, YPG ve YPJ güçleri başta olmak üzere tüm devrim şehitlerine atfettiler.
BÖG savaşçıları tarafından, Rojava'nın Cizire Kantonu'nda bulunan Tel Abyad'ın (Gri Sipi) Sülük İlçesinin YPG/YPJ güçleri tarafından kontrol edilen bölgesinin 9 km kadar güneyinde bulunan DAİŞ askeri alanına yönelik bir imha eylemi gerçekleştirdi. BÖG savaşçılarının 10 Eylül günü sabaha karşı gerçekleştirdiği eylemde, faşist DAİŞ çetesine ait 12 nokta, çok sayıda araç, silah ve mühimmatla birlikte çok sayıda DAİŞ çetesi de etkisiz hale getirildi. Düşman hattına sızma yöntemiyle gerçekleştirilen operasyon başarıyla tamamlandı. BÖG savaşçıları, DAİŞ askeri alanını tamamen kontrol altına aldıktan bir süre sonra kendi üslerine geri döndü. Düşman hattı içerisinde bulunan askeri alana dönük gerçekleştirilen eylemde, etkili vuruş yapılarak alan tamamen imha edildi. Eylemde kayıp verilmedi.
Güçlerimiz, katillerden hesap sorma bilinciyle AKP-DAİŞ çetelerinin peşinde olacaktır.
Zafere kadar hep birlikte!

Birleşik Özgürlük Güçleri
Rojava Karargahı

İletişim

"Komünistler, görüşlerini ve amaçlarını gizlemeye tenezzül etmezler. Hedeflerine, ancak şimdiye kadarki tüm toplum düzeninin zorla yıkılması yoluyla ulaşılabileceğini açıkça ilan ederler. Varsın egemen sınıflar bir komünist devrim karşısında titresin. Proleterlerin zincirlerinden başka kaybedecekleri bir şeyleri yok. Kazanacakları bir dünya var!" -Komünist Manifesto'dan