26.05.2017

Bedrettin Akdeniz ve Mahir Arpaçay Yolculuğumuzun Rehberidir

Birleşik Özgürlük Güçleri'nin Kobane direnişinde yer alan ilk savaşçılarından; Bedrettin Akdeniz (25 Mayıs 2015) ve Mahir Arpaçay'ın (2 Haziran 2015) şehadetinin üstünden 2 yıl geçti. Bedrettin ve Mahir Türkiye işçi sınıfı ve emekçilerinin temsilcileri olarak geldikleri Rojava topraklarında enternasyonalizmin bayrağının taşıyıcıları olmuşlardır. Rojavada IŞİD'e karşı yürütülen savaşta üstlendikleri rol ve sergiledikleri cesaret kendilerinden sonra kalanlara örnek teşkil etmiştir. Özgürlük Güçleri Bedrettin, Mahir ve diğer şehitlerimizin sergiledikleri pratiklerle Özgürlük Güçleri olmuştur.

Katıldığı Rubar Qamışlo hamlesinde barbar IŞİD çetelerinin köye döşediği mayınları temizlerken şehit düşen Bedrettin Akdeniz Türkiye'li bir işçiydi, proleterdi, devrimciydi. Adının duyulmasıyla yüzlerce kilometre öteye kaçılan barbarlar ordusuna karşı savaşmak için yüzlerce kilometre öteden geldi. IŞİD çetelerinin ne kendisinden ne de mayınlarından korkmadı, barbarlığa karşı savaşta canını vermek için tereddüt etmedi. Mahir Bedrettin'in şehadetinden sonra cepheye gönderilen intikam timinde yer aldı. Bedrettin'in izinden giderken oda tereddüt etmedi çetelerle girdiği göğüs göğüse çarpışmada şehit düştü.

Bedrettin ve Mahir Türkiye devrimci hareketinin öncüleriydiler. Rojava savaşını enternasyonalizmin kalesi olmakla beraber Suriye savaşı olarak değil bizim savaşımız Türkiye ve Ortadoğu halklarının savaşı olarak gördüler. Bedrettin ve Mahir şehit düştükleri dönemde Diyarbakır, Adana, Suruç, Ankara bombaları henüz patlamamıştı. Bizim savaşımız mı değil mi diye tartışılırken bu savaş, köşe yazılarından ne olduğuna dair bilgi sahibi olmaya çalışırken insanlar, IŞİD bugün nereyi almış diye haberler okunurken Bedrettin ve Mahir Kobane'ye IŞİD'e karşı savaşmaya geldi. Öncülüklerini pratikleriyle gösterdiler.

Bizler Birleşik Özgürlük Güçleri savaşçıları ve Komünarlar olarak şehitlerimizin ve Komutan Ulaş Bayraktaroğlu'nun yarattığı değerlere en sıkı şekilde bağlı kalacağımızın, anılarını zaferle taçlandıracağımızın sözünü veriyoruz.

Bedrettin Akdeniz Ölümsüzdür!

Mahir Arpaçay Ölümsüdür!

Birleşik Özgürlük Güçleri
Rojava Karargahı

İletişim

"Komünistler, görüşlerini ve amaçlarını gizlemeye tenezzül etmezler. Hedeflerine, ancak şimdiye kadarki tüm toplum düzeninin zorla yıkılması yoluyla ulaşılabileceğini açıkça ilan ederler. Varsın egemen sınıflar bir komünist devrim karşısında titresin. Proleterlerin zincirlerinden başka kaybedecekleri bir şeyleri yok. Kazanacakları bir dünya var!" -Komünist Manifesto'dan