05.06.2015

Birleşik Özgürlük Güçleri savaşçısı Mahir ARPAÇAY mücadelemizde yaşayacak!

Rojava’nın kurtuluşu savaşında bir yoldaşımız daha şehit düştü. 2 Haziran günü yapılan operasyonda Mahir Arpaçay (Tamer Arda) yoldaş faşist DAİŞ’in kurşunlarına karşı kahramanca savaşırken feda olmuştur.
Mahir Arpaçay, Kobanê’nin kurtuluşunda savaşmış, cephelerde kalmayı adına yakışır bir şekilde sürdürmüş, bugün faşist DAİŞ’e karşı son mermisine kadar savaşmıştır. Devrimci dayanışma ve yoldaşlarını koruma ruhunu yükselterek, zafere kilitlenmiş bir savaş tarzıyla, Mahir Çayan’ın adıyla, yaşanabilecek en devrimci 19 senesini yaşamış; silahını yine Çayanlardan almıştır. Ve bizlere silahını ve adını bırakmıştır.
Nasıl dün Bedreddin’in çarpıştığı yerler şimdi özgürse; bugün Mahir’in feda olduğu tepe de özgürleşmiş, faşist DAİŞ’in kirli ellerinden alınmıştır.
Bugün şehit düştüğü tepe Tamer Arda kadar özgürdür.
Mahir Arpaçay yoldaş genç yaşındaki müthiş iradesi ve kararlılığıyla yoldaşı olmanın onurunu; kahramanca savaşçılığıyla bizlere mutlak bir zafer borcunu bırakmıştır. Zulmedilen, tutsaklaştırılan bütün halklara, dünyanın bütün işçilerine, devrim yolunda, enternasyonalizm adına şehit olmuş bütün devrimcilere; Bedreddin’e ve Mahir’e bu borcu bedeli ne ise, ant olsun zaferle ödeyeceğiz.
Faşist DAİŞ ve destekçileri bilsinler, her bir adımımızda yarattıkları karanlığa daha fazla gömülecekler, gerçekleştirdikleri katliamların, işkencelerin hiçbiri yanlarına kâr kalmayacaktır. Her kaybımızda öfkemizle birlikte savaşma gücümüz de yükselmektedir. Bedreddin ve Mahir’in adıyla atacağımız her kurşun en büyük korkuları olacaktır. Yolumuz devrim yolunda dövüşerek düşenlerin yoludur. Zafere giden yolda karşımıza çıkan DAİŞ faşizmini paramparça edecek, tarihten silecek devrimci savaş gücümüz, Mahir gibi Bedreddin gibi kahramanlarla artmaktadır.
Birleşik Özgürlük Güçleri, Mahir’in silahını ve kanını yerde bırakmayacaktır. Bir adım geri atmamak üzere, katlanarak büyüyen öfkemiz ve gücümüzle hesap sormaya devam ediyoruz. Tüm Özgürlük Güçleri bulundukları tüm mücadele alanlarında faşist DAİŞ’ten ve destekçilerinden hesap sormak için harekete geçecektir.
Mahir Arpaçay Ölümsüzdür!
Yaşasın Birleşik Özgürlük Güçleri!

BİRLEŞİK ÖZGÜRLÜK GÜÇLERİ
MERKEZ KOMUTANLIĞI

İletişim

"Komünistler, görüşlerini ve amaçlarını gizlemeye tenezzül etmezler. Hedeflerine, ancak şimdiye kadarki tüm toplum düzeninin zorla yıkılması yoluyla ulaşılabileceğini açıkça ilan ederler. Varsın egemen sınıflar bir komünist devrim karşısında titresin. Proleterlerin zincirlerinden başka kaybedecekleri bir şeyleri yok. Kazanacakları bir dünya var!" -Komünist Manifesto'dan