03.06.2015

Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!
An Serkeftin, An Serkeftin!

Birleşik Özgürlük Güçleri savaşçısı Mahir Arpaçay(Tamer Arda) yoldaş, dün(02.06.2015) saat öğlen 12 sularında YPG'nin Cizire Kantonunun Serekaniye cephesinin başlatmış olduğu Şehit Rûbar hamlesine bağlı olarak Nestel köyünün özgürleştirilmesi operasyonunda DAİŞ çeteleriyle girilen çatışmada vücuduna isabet eden iki mermi sonucu ölümsüzleşmiştir.

Başta ailesi olmak üzere tüm yoldaşlarının, kurtuluşu uğruna canını ortaya koyduğu işçi sınıfı ve ezilen halkların başı sağolsun! Mahir yoldaşa sözümüz olsun, her geçen gün kavgayı daha da büyüterek hesabını kat be kat fazlasıyla soracağız.

Daha geçen hafta Bedreddin yoldaşımızı toprağa verdik. Komutanımıza hesabını soracağımıza dair söz verdik. Mahir yoldaş da verdiğimiz sözü tutmak için, şehidimizin hesabını sormak için düşmanın üstüne en önde gidenlerdendi. O da tıpkı komutanı gibi Kobanê cephelerinde kahramanca savaşmış birçok zorlu görevin altından başarıyla kalkmış ve sonuç olarak yine pratiğine yakışır bir biçimde kahramanca vuruşarak şehit düşmüştür.

Mahir Arpaçay yoldaş, genç yaşında enternasyonalist komünist değerlere sahip çıkmış ezilen Kürt halkının yanında olmayı görev bilmiş, bu kararlılıkla Kobanê'ye geçerek BÖG saflarında savaşa dahil olmuştur. Burada Tamer Arda adını almış daha sonra da BÖG savaşçısı olarak şehit düşmüş, mücadelemizin yolunu aydınlatan bir meşale olmuştur.

O, Bedreddin'den aldığımız bayrağı daha yukarılara taşıyan yoldaşlarımızdan biri oldu. BÖG savaşçıları olarak tekrar söz veriyoruz ki faşist DAİŞ çetelerine diz çöktürene kadar başta Rojava, Türkiye ve Ortadoğu olmak üzere tüm dünya topraklarında kapitalist emperyalist düzeni ve onun karşımıza çıkardığı tüm unsurları kazıyıp parçalayana kadar hesap sormadık, kurşun atmadık tek bir gün bırakmayacağız!

Mahir yoldaş, özgürlük gücümüzün toprağa düşen ikinci tohumu oldu. Onun ceasaretine, cüretine, mütevaziliğine ve samimiyetine layık olacağız. Mahir bizim silahımızda, sloganlarımızda, bayrağımızda ve intikam ateşiyle tutuşan yüreklerimizde yaşayacak.

Halklarımız ve yoldaşlar; evladınızı bağrınıza basın. O size layık bir kahraman olarak şehit düştü. Şimdi ona layık bir karşılamanın ve görkemli bir sahiplenmenin yükü sizin omuzlarınızdadır.

Yaşasın devrim ve sosyalizm!
Yaşasın halkların kardeşliği!
Yaşasın Birleşik Özgürlük Güçleri!

BİRLEŞİK ÖZGÜRLÜK GÜÇLERİ
ROJAVA KARARGÂHI

İletişim

"Komünistler, görüşlerini ve amaçlarını gizlemeye tenezzül etmezler. Hedeflerine, ancak şimdiye kadarki tüm toplum düzeninin zorla yıkılması yoluyla ulaşılabileceğini açıkça ilan ederler. Varsın egemen sınıflar bir komünist devrim karşısında titresin. Proleterlerin zincirlerinden başka kaybedecekleri bir şeyleri yok. Kazanacakları bir dünya var!" -Komünist Manifesto'dan