26.05.2015

İşçi Sınıfına, Emekçilere, Ezilenlere, Halklarımıza...
Kobanê'nin İnce Memed'i enternasyonalist sosyalizm mücadelemizde yaşayacak!

Birleşik Özgürlük Güçleri savaşçısı komutanlarımızdan Bedreddin Akdeniz yoldaş dün(25.05.15) saat sabah 09. 00 sularında Cizirê Kantonunun Serekaniye cephesinde Til Xenzir hamlesi sırasında Mebruka bölgesinde DAİŞ çetelerinin döşedikleri mayınları temizlerken gerçekleşen patlama sonucu ölümsüzleşti!

Başta ailesi olmak üzere, işçi sınıfının, emekçilerin, ezilenlerin, Kürt halkının, enternasyonalist sosyalistlerin başı sağolsun! Birleşik Özgürlük Güçleri komutanı, Kurtuluş savaşçısı Bedreddin yoldaşa sözümüz olsun ki hesabı sorulmadık tek bir gün kalmayacak. IŞİD(DAİŞ) çetelerine karşı YPG saflarında, BÖG cephesinde kahramanca yürüttüğü savaşımın önünde saygıyla eğiliyoruz!

Bedreddin Akdeniz yoldaş savaşın en yoğun olduğu dönemlerde Kobanê'ye geçmiş, BÖG saflarında savaşa katılmış, tarihi Kobanê direnişinin kahramanlarından biri olmuştur. Kobanê, faşist DAİŞ çetelerinden temizlendikten sonra görevini tamamlayıp Serekaniye'ye geçmiş ve yeni görevine burada devam etmiştir.

BÖG, Spartaküs Timi komutanı Bedreddin yoldaş, Kobanê'ye geçtiği günden şehit düştüğü güne kadar en ön cephelerde, en çetin görevleri omuzlayarak savaşmış, defalarca ölümden dönmüş, ancak bir an bile kararlılığından geri durmamıştır. Yoldaşımızın şehadeti de altı aylık savaş pratiğine yakışır şekilde kahramanca olmuştur.

O, Rojava devrimine sahip çıkmak için enternasyonalist bir sosyalist olarak savaşa dahil oldu. Kobanê'de Ekin İnce Memed'di, Serekaniye'ye geçtikten sonra da yine kendisi gibi enternasyonalist dayanışma ruhuyla Kobanê'de savaşıp şehit düşen Suphi Nejat Ağırnaslı(Paramaz Kızılbaş) yoldaşın adını alarak Suphi Şoreş oldu.

Komutan, özgürlük gücünün Rojava topraklarına düşen ilk tohumu oldu. Özgürlük Güçleri bu tohumu filizlendirmeye ve Bedreddin yoldaşın bıraktığı yerden var gücüyle ve devrime olan inancıyla DAİŞ çetelerine diz çöktürmeye devam edecektir. İşçi sınıfına ve tüm halklara söz olsun ki Bedreddin yoldaşa layık olacağız ve onun bıraktığı kızıl bayrağı en doruklarda dalgalandıracağız!

Yoldaşımızın cenazesini bağrından koptuğu ve o çok sevdiği Çukurova(Adana) topraklarına uğurlayacağız. Halklarımızı ve tüm yoldaşları Bedreddinlerine layık olduğu gibi görkemli bir şekilde sahip çıkmaya çağırıyoruz!

Yaşasın devrim, yaşasın sosyalizm!
Bedreddin yoldaş ölümsüzdür!
Zafere kadar hep birlikte!
No Pasaran andımız, Özgürlük Güçleri silahımız!

BİRLEŞİK ÖZGÜRLÜK GÜÇLERİ
ROJAVA KARARGÂHI

İletişim

"Komünistler, görüşlerini ve amaçlarını gizlemeye tenezzül etmezler. Hedeflerine, ancak şimdiye kadarki tüm toplum düzeninin zorla yıkılması yoluyla ulaşılabileceğini açıkça ilan ederler. Varsın egemen sınıflar bir komünist devrim karşısında titresin. Proleterlerin zincirlerinden başka kaybedecekleri bir şeyleri yok. Kazanacakları bir dünya var!" -Komünist Manifesto'dan