25.10.2015

KANATLARIMIZ FIRTINAYI ÇAĞIRIYOR!

Sesimizi duyurabildiğimiz; bizi biz, dünyayı dünya yapan bütün kadınlara selamlar!
Bir 25 Kasım günü kadın kurtuluş mücadelesinin kalelerinden, savaş cephelerinden, Rojava'dan annelerimize, kız kardeşlerimize, yoldaşlarımıza Kadın Özgürlük Gücüyle sesleniyor olmanın heyecanı ve onuru içindeyiz.

Biliyoruz ki erkek-devlet şiddeti bu 25 Kasım'da Türkiye ve Kürdistan'da tarifi imkansız boyutlara ulaşmıştır. Erkek-devlet şiddetine karşı olan savaşımız da bir o kadar dayanışmayı, birlikte mücadeleyi, kararlılığı ve zaferi esas alan bir boyuta yükselmelidir.
Bugün Türkiyeli ve Kürdistanlı kadınlar için erkek-devlet şiddeti, Aziz Güler'in annesinin, Özgecan Arslan'ın, Ekin Wan'ın, Heval Yeşilgöz'ün yaşadıklarıdır. Savaşlarla, katliamlarla ve direnişlerle örülü son bir yılımıza dönüp baktığımızda Mirabel kardeşlerle kaderimiz bu 25 Kasım'da daha bir ortaktır.
Tarihin bu sancılı çağında özgürlük için uçan bütün kelebeklerin görevi kutsaldır. Görevimiz Kelebekler'in 55 yıllık mirasının sorumluluğunu hakkıyla yerine getirmektir. Kanatlarıyla erkek egemenliğine karşı fırtınalar çıkaran, dünya kadınlarınının kurtuluş yolunu çizen bütün kadınlara bizden binlerce kez selam olsun!

Yaşasın 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Dayanışma Günümüz!

Yaşasın Kadınların Kurtuluşu!


Kadın Özgürlük Gücü

İletişim

"Komünistler, görüşlerini ve amaçlarını gizlemeye tenezzül etmezler. Hedeflerine, ancak şimdiye kadarki tüm toplum düzeninin zorla yıkılması yoluyla ulaşılabileceğini açıkça ilan ederler. Varsın egemen sınıflar bir komünist devrim karşısında titresin. Proleterlerin zincirlerinden başka kaybedecekleri bir şeyleri yok. Kazanacakları bir dünya var!" -Komünist Manifesto'dan