09/09/2016

ZALİMLERİ CEMRE'NİN EYLEMİ EZECEKTİR

"Yanan gökyüzünde hiç durmadan uçan ateş kuşlarıyız. Hiçbir yerdeyken her yerdeyiz."

27 Haziran günü Cemre Heval (Eylem Ataş) yoldaşımız Minbic'te ölümsüzleşti.

Bugün eylülün dokuzundayız. 74 gündür yoldaşımızın cenazesi ölümsüzleştiği toprakların işgalle tehdit edilen sınırlarında, artık sınıra dayanan öfkelerin gücünü arkasına alarak sonsuz eylemini yapabilmek için bekliyor.

Evvela insan olan için her ne koşulda olursa olsun bunun adı zulümdür ve AKP-IŞİD faşizminin ölümsüzlerimize yaptığı bu zulmün karşılığını vermek Özgürlük Güçlerinin görevidir.

Eylem, Kadın Özgürlük Gücünün ilk ölümsüzü, bizim için Antep'te parçalanan çocukların mutluluğuydu, imamın tecavüz ettiği bebeğin, annesinin yanında duyduğu güvendi, dümdüz edilen Kûsa köyünün özgür halkının huzuruydu. Bizden bir; Türk, Kürt, Arap halklarından her gün, her saniye yüzlerce alan AKP-IŞİD faşizmi bilsin, bu saydıklarımızın her biri bizim yaşama, sizinse paramparça olma, yerle bir edilme sebebinizdir. Bizleri uzaklarda ararken, tam dibinizde bulacaksınız.

Eylem'e kavuşmak için kaybedecek bir saniyesi olmadığını bilenler, tecavüzcü, işgalci, katliamcı AKP-IŞİD faşizmine karşı durmadan, beklemeden savaşmalıdır.
Kadınlar, gençler, Türkiye'nin onurlu, vicdanlı işçi sınıfı ve ezilenleri!
Önümüzdeki savaşı Eylem için büyütüyoruz. Bu savaş, AKP-IŞİD faşizminin her türden zulmünü yaşayanların seferberliği olmalıdır. Azizlerin'in öfkesini ve nihayetinde önünde saygı duruşuna geçmenin onurunu yaşayanlar, bir kez daha dimdik, yanan gökyüzüne bakabilmek için Eylem olmalıdır.

Eylem, biziz. Eylem'in nerede olacağını biz seçeriz.
Bu yüzden, bu derin soluğu, "okyanusa katılmak için", faşizmin kalbine inmek ve onu parçalamak için, Eylem için alıyoruz.
Nerede tecavüz, işkence, katliam varsa, karşılığı Eylem olacak.
AKP-IŞİD faşizminin çetelerinin kulağına, bundan sonra Eylem'in adını fısıldayacağız.

Eylem, yaktığımız kızıl ve mor ateşin ölümsüz kuşu, savaşı, cehennemin ortasına, canavarın kalbine taşıyacak.

AKP-IŞİD faşizmini ezeceğiz!Kadın Özgürlük Gücü


İletişim

"Komünistler, görüşlerini ve amaçlarını gizlemeye tenezzül etmezler. Hedeflerine, ancak şimdiye kadarki tüm toplum düzeninin zorla yıkılması yoluyla ulaşılabileceğini açıkça ilan ederler. Varsın egemen sınıflar bir komünist devrim karşısında titresin. Proleterlerin zincirlerinden başka kaybedecekleri bir şeyleri yok. Kazanacakları bir dünya var!" -Komünist Manifesto'dan